Czy kot widzi kolory?

Koty widzą niektóre kolory, ale nie tak wiele jak ludzie. Widzą najlepiej w słabym świetle i potrafią wykryć ruch lepiej niż my. Mają większe niż my stężenie komórek pręcikowych w siatkówce, co pozwala im lepiej widzieć w słabym świetle. Koty potrafią rozróżnić odcienie zieleni, żółci i pomarańczy, ale niebieski jest dla nich zagadką, a czerwonego koloru nie widzą w ogóle.

Jakie kolory najlepiej widzi kot?

Koty widzą najlepiej w słabym świetle. Widzą w słabym świetle około 10 razy lepiej niż my. Nawet w dobrym świetle mają problem z rozróżnieniem koloru czerwonego i niebieskiego. Koty nie widzą niebieskiego, ani czerwonego. Najlepiej widzą w odcieniach zieleni i żółci. Koty widzą też dużo ruchu, gdy patrzą na przedmioty. Koty mają szersze pole widzenia niż ludzie. To pomaga im znaleźć poruszającą się zdobycz.

Dlaczego kot widzi inaczej niż człowiek?

Kocie oczy mają kilka interesujących cech, które odróżniają je od ludzkich oczu. Koty mają szersze pole widzenia niż ludzie, co oznacza, że mogą widzieć przed sobą pod większym kątem. Widzą również lepiej niż ludzie w słabym świetle. Siatkówka, czyli wrażliwa na światło tkanka wewnątrz oka, składa się z pręcików i mniejszej liczby czopków.

Dodaj komentarz