Podobnie jak ludzie, psy z wiekiem mogą mieć poważne problemy z biodrami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jak wygląda operacja biodra u psa?

Operacja biodra u psów to skomplikowany zabieg, który polega na zastąpieniu chorego stawu biodrowego protezą. W niektórych przypadkach weterynarz usunie również chory staw i połączy dwa zdrowe końce istniejącej kości. Operacja jest długotrwała i skomplikowana i może wymagać znieczulenia ogólnego dla Twojego psa. Chirurg rozpocznie od wykonania cięcia w okolicy pachwiny psa. Następnie zostanie uzyskany dostęp do stawu biodrowego, a uszkodzone części zostaną usunięte. Chirurg przystąpi następnie do wstawienia protezy stawu. Przed zamknięciem nacięcia chirurg upewni się, że nowy staw jest prawidłowo ustawiony. Następnie skóra zostanie zszyta, a pies zostanie wysłany do sali pooperacyjnej.

Dlaczego operacja biodra u psa jest konieczna?

Psy z dysplazją stawów biodrowych lub artretyzmem cierpią z powodu ekscytującego bólu w biodrach. Aby zmniejszyć lub wyeliminować ból, może być konieczne udanie się na operację biodra. Dotknięty staw może wymagać wymiany na sztuczny. W niektórych przypadkach konieczne może być również całkowite usunięcie stawu. Dysplazja stawów biodrowych to schorzenie, które rozwija się w biodrach psa u młodych i rosnących szczeniąt. Jeśli nie jest prawidłowo leczony, nieprawidłowe tworzenie się stawu biodrowego może spowodować, że pies doświadcza wiele bólu i dyskomfortu, gdy się starzeje. Stan ten często wymaga wymiany stawu biodrowego w miarę starzenia się psów.

Gdzie przeprowadzić operację stawu biodrowego u psa?

Operacja biodra u psów może być przeprowadzona na sali operacyjnej lub w klinice weterynaryjnej. Miejsce operacji będzie zależało od stanu psa, stopnia zaawansowania problemu oraz doświadczenia chirurga. Jeśli Twój pies ma poważny stan zdrowia, taki jak zakażony staw biodrowy, chirurg może zdecydować się na przeprowadzenie operacji w sali operacyjnej. Jest tak dlatego, że środowisko w klinice weterynaryjnej nie jest tak sterylne jak na sali operacyjnej. Sala operacyjna jest jednak droższa niż klinika weterynaryjna.

Ile kosztuje operacja biodra u psa?

Operacja biodra u psów to poważny zabieg, który może kosztować do kilku tysięcy złotych. W zależności od rodzaju operacji, ciężkości schorzenia, rasy psa i jego ogólnego stanu zdrowia.

Jak długo trwa operacja biodra u psa?

Czas trwania operacji zależy od stopnia zaawansowania schorzenia i historii choroby Twojego psa. Operacja biodra u psów może trwać od 30 minut do 3 godzin. W większości przypadków jednak, operacja jest zazwyczaj zakończona w ciągu godziny lub dwóch. Po zabiegu pies może pozostać w klinice przez dzień lub dwa. W tym czasie lekarz weterynarii będzie monitorował postępy psa, aby upewnić się, że dochodzi on do siebie.

Dodaj komentarz