Zaćma jest powszechna u psów i rozwija się, gdy soczewka oka staje się mętna, a Twój pies ma większe trudności z widzeniem.

Jakie są objawy zaćmy u psa?

Najczęstszym objawem zaćmy u psa są mętne oczy. Pies dotknięty tą chorobą może trzeć oczy, mrużyć je i mieć problemy z widzeniem w nocy. Może również wpadać na przedmioty lub potykać się, ponieważ nie widzi dobrze. Inne objawy zaćmy obejmują zmiany w kolorze oczu psa i ogólny spadek jakości jego życia.

Jakie są możliwości leczenia zaćmy u psa?

Jeśli zauważysz, że Twój pies ma mętne lub wodniste oczy i kłopoty z widzeniem, powinieneś od razu udać się do lekarza weterynarii. Istnieje kilka różnych opcji leczenia zaćmy u psa. Dla psów z łagodną zaćmą, lekarz weterynarii może zalecić suplementy diety. Jeśli pies ma bardziej zaawansowaną zaćmę, lekarz weterynarii przepisze odpowiednie leczenie

Jak wygląda operacja zaćmy u psa?

Operacja zaćmy u psa jest stosunkowo krótką i prostą procedurą. Lekarz weterynarii może użyć chirurgii laserowej lub ultra dźwięków, aby usunąć zmętniałą soczewkę z oka psa. 

Ile kosztuje operacja zaćmy u psa?

Koszt operacji zaćmy u psa zależy od kilku czynników. Rasa psa, jego wielkość i ogólny stan zdrowia mogą mieć wpływ na cenę. Lokalizacja geograficzna, w której przeprowadza się zabieg, również wchodzi w grę. Możesz uzyskać lepsze wyobrażenie o tym, ile możesz spodziewać się wydatków, kontaktując się z weterynarzem w pobliżu.

Dodaj komentarz