Surowe mięso jest bezpieczne dla Twojego psa, o ile nie posiada żadnych dodatków lub innych składników, które mogłyby być szkodliwe. 

Czy surowe mięso jest zdrowe dla psów?

Ogólnie rzecz biorąc, tak. Psy mają krótkie przewody pokarmowe, podobnie jak koty, które są dobrze przystosowane do krótkotrwałego trawienia białek. Zarówno kotowate, jak i psowate są mięsożercami, które mają krótkie układy pokarmowe o wysokim pH żołądka, więc mogą szybko rozkładać białka. 

Czy dobrze jest karmić psa surowym mięsem?

Tak, ale zawsze należy najpierw skonsultować się z weterynarzem, aby uniknąć ryzyka dla zdrowia. Psy z natury są padlinożercami, dlatego wiele składników odżywczych pozyskują z surowego mięsa. Jeśli gotujesz mięso, tracisz wiele białka i innych składników odżywczych, których psy potrzebują. Surowe mięso zawiera również bakterie, które organizm psa jest w stanie łatwo zwalczyć. Jeśli Twój pies zachoruje po zjedzeniu surowego mięsa, najprawdopodobniej jest to spowodowane zanieczyszczeniem lub złym kawałkiem mięsa, który nie został dokładnie oczyszczony.

Jakie są zalety i wady karmienia psa surowym mięsem?

Zalety karmienia psa surowym mięsem obejmują: 

  • Lepsze zdrowie zębów: Karmienie psa surowym mięsem to świetny sposób na utrzymanie zębów w czystości. Dzieje się tak dlatego, że minerały i białka w surowym mięsie pomagają usunąć nagromadzoną płytkę nazębną i wzmocnić zęby, a także odświeżyć oddech. 
  • Lepsze zdrowie skóry i sierści: Skóra i sierść psa są bardzo podobne do ludzkiej skóry i włosów, odpowiednio. Służą jako bariera ochronna przed środowiskiem i może na nie wpływać to, co pies spożywa.
  • Karmienie psa surowym mięsem zawiera zdrowe tłuszcze i białka, które sprzyjają zdrowej skórze i sierści. 
  • Lepszy wzrost mięśni i stawów: Psy są sportowcami i jak każdy sportowiec, ich mięśnie i stawy potrzebują regularnych ćwiczeń i czasu na regenerację. Większość komercyjnych karm dla psów nie jest bogata w składniki odżywcze, tak jak surowe mięso.
  • Wady karmienia psa surowym mięsem obejmują: Surowe mięsa i ryby mogą zawierać bakterie, które mogą być szkodliwe dla Twojego psa. Ponadto, niektóre surowe mięsa, drób i ryby zawierają również pasożyty, które pies może zarazić, jeśli nie są odpowiednio ugotowane.

Dodaj komentarz