Ze względu na ryzyko zarażenia się wścieklizną wielu właścicieli zwierząt decyduje się na zaszczepienie przeciwko niej swoich psów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat wścieklizny u psa.

Co to jest wścieklizna u psa?

Wścieklizna jest chorobą wirusową, która atakuje ośrodkowy układ nerwowy.  Wścieklizna przenoszona jest poprzez kontakt ze śliną zakażonego zwierzęcia. Okres inkubacji może wynosić od jednego do trzech miesięcy, ale zazwyczaj jest to jeden do dwóch tygodni. Im dłuższy okres inkubacji, tym bardziej prawdopodobne jest wystąpienie objawów

Jak rozpoznać wściekliznę u psa? Symptomy

Wścieklizna u psów może powodować zmiany w zachowaniu, takie jak niepokój. Twój pies może być bardziej agresywny lub drażliwy. Mogą towarzyszyć mu objawy fizyczne, w tym nadmierne ślinienie się, nieprawidłowa postawa, drgawki i paraliż.

Jak zapobiegać wściekliźnie u psa?

Jeśli mieszkasz na obszarze o dużej częstości występowania wścieklizny, powinieneś zaszczepić swojego psa przeciwko tej chorobie. Szczepienie przeciwko wściekliźnie to seria trzech zastrzyków podawanych w odstępach od czterech do sześciu miesięcy. Jeśli Twój pies nie został zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, trzymaj go z dala od dzikich zwierząt, zwłaszcza jeśli został zraniony.

Dodaj komentarz