Konsekwencje tej choroby mogą być poważne u psów, ponieważ nie mogą one wymiotować, co sprawia, że ryzyko odwodnienia jest większe.

Jakie są przyczyny skrętu żołądka u psa?

Skręt żołądka jest spowodowany nagłym zwiększeniem ilości przyjmowanego pokarmu. To nie ilość pokarmu, ale jego nagłe spożycie powoduje skręt. W ten sposób zwierzę, które długo nie jadło, a następnie zjada duży posiłek, może spowodować skręt żołądka. Jest to częstsze u rosnących szczeniąt, psów w ciąży i zwierząt karmiących. 

Jakie są objawy skrętu żołądka u psa?

Jeśli zauważysz u swojego psa następujące objawy, to może być to skręt żołądka: 

  • Utrata apetytu – utrata apetytu jest jednym z najczęstszych objawów skrętu żołądka. 
  • Nerwowość – kiedy psy odczuwają ból, zawsze chcą odpocząć, ale kiedy mają skręt żołądka, nie mają siły na odpoczynek, są niespokojne.
  • Wymioty i nudności – wymioty są naturalną reakcją na nudności, kiedy zwierzę nie może ich kontrolować i wymiotuje, jest to objaw skrętu żołądka. Krew w kale – gdy krew znajduje się w kale, to znak, że pies traci płyny i istnieje ryzyko odwodnienia.

Jak leczyć skręt żołądka u psa?

Jeśli Twój pies ma skręt żołądka, to zabierz go do weterynarza. W każdym przypadku leczenie po skręceniu żołądka jest takie samo. Weterynarz weźmie sprawdzi temperaturę Twojego psa, sprawdzi jego serce i zrobi zdjęcie rentgenowskie. W zależności od ustaleń przepisze jeden z tych z dostępnych środków.

Dodaj komentarz