Pasożyt ten wpływa na psy w różny sposób i może być wyzwaniem do zarządzania. Chociaż nie wszystkie psy zarażą się Boleriozą w wyniku kontaktu z kleszczami, ryzyko wzrasta, jeśli Twój pies spędza dużo czasu na terenach zalesionych lub ma częsty kontakt z innymi psami.

Czy borelioza u psa jest zaraźliwa?

Tak, a zwierzęta, które zaraziły się bakterią i wykazują objawy choroby, powinny być trzymane z dala od innych psów i wszelkich ludzi.

Jakie są objawy boreliozy

Jeśli Twój pies zaraził się Boleriozą, może doświadczyć szeregu objawów. Obejmują one ból i kulawiznę stawów, paraliż, wysypki skórne, gorączkę, senność i obrzęk węzłów chłonnych.

Jak niebezpieczna jest borelioza u psa?

Jeśli pies zachoruje na boreliozę, nasilenie choroby i objawy, które ona wywołuje, będą się różnić w zależności od gatunku psa i konkretnego psa. W skrajnych przypadkach choroba może być śmiertelna.

Jak leczy się boreliozę u psów?

Jeśli Twój pies zaraził się Boleriozą, może być leczony antybiotykami. Twój lekarz weterynarii może również zalecić, aby dbał o psa mocniej niż zwykle.. Aby chronić swojego psa przed zarażeniem się tą infekcją, ważne jest, abyś chronił go i siebie  przed kleszczami.

Dodaj komentarz