Miłość to wspaniała rzecz. Jest to również coś, co może być trudne do zrozumienia u psów, ponieważ po prostu nie mają takiego samego poziomu komunikacji werbalnej jak ludzie. 

Czy pies okazuje miłość?

Psy nie potrafią werbalnie wyrazić miłości, ale mogą ją okazać na wiele różnych sposobów. Kiedy psy okazują miłość, chcą być blisko ciebie, chcą być pogłaskane, chcą otrzymać czułość. 

Jak pies okazuje miłość człowiekowi?

Istnieje wiele sposobów, w jaki pies okaże miłość swojemu właścicielowi. Są czułe, lojalne i pocieszają cię, gdy jesteś smutny. Będą przy tobie na dobre i na złe. Pies, który kocha swojego właściciela, będzie chciał być blisko nich jak najwięcej. Może podążać za tobą z pokoju do pokoju, leżeć u twoich stóp lub próbować usiąść na twoich kolanach. Niektóre psy posuną się nawet do tego, że będą spać w łóżku swojego właściciela. Pies, który cię kocha, będzie chciał być głaskany i drapany. Przewróci się na bok i pokaże Ci swój brzuch, co będzie oznaką zaufania i akceptacji, lub po prostu będzie cierpliwie czekał, aż go pogłaszczesz. Jeśli pielęgnujesz swojego psa, będą bardzo cierpliwi, jeśli zajmiesz im zbyt dużo czasu.

Jak pies pokazuje inne emocje?

Emocje psa mogą być trudne do odczytania, ale jest kilka podstawowych emocji, które łatwo rozpoznać. Są to miłość, radość, złość, strach i smutek.

  • Miłość: Jak już omawialiśmy, psy okazują miłość poprzez czułość. Mogą chcieć być głaskane, chcą siedzieć na twoich kolanach, a nawet próbować cię polizać.
  • Radość: Psy mogą okazywać radość poprzez język ciała i dźwięki, które wydają. Mogą szczekać, merdać ogonem, a nawet skakać dookoła.
  • Złość: Chociaż rzadko widzisz, jak psy się złoszczą, kiedy to robią, jest to oczywiste. Ich uszy będą cofnięte, a oczy zwężone. Mogą nawet warczeć lub szczekać
  •  Strach: Kiedy pies się boi, będzie starał się trzymać z dala od rzeczy, która je przeraża. Opuszczą głowę i ogon, a ich uszy mogą być z powrotem. 
  • Smutek: Kiedy pies jest smutny, są zwykle ciche i mało aktywne. Ich uszy, oczy i głowa będą obniżone, a oni mogą nawet lizać się w próbie uspokojenia siebie.

Dodaj komentarz