Świat jest pełen wszelkiego rodzaju ludzi, a co za tym idzie, istnieje mnóstwo różnych kotów. Niektóre lubią być pozostawione same sobie, podczas gdy inne uwielbiają towarzystwo ludzi. Czytaj j dalej, jeśli szukasz kota, który świetnie nadaje się dla alergika.

Dlaczego wybór kota dla alergika jest ważny?

Koty są wspaniałymi zwierzętami domowymi dla wielu osób, w tym dla alergików. Jednak nie wszystkie koty są sobie równe, a wybór kota, który został wyhodowany do życia z alergikami, zapewni Ci najlepsze możliwe dopasowanie do Twojej sytuacji. Wielu alergików najlepiej czuje się z kotami przebywającymi tylko w domu, ponieważ koty te rzadziej przenoszą alergeny do domu. Wielu alergików również najlepiej czuje się z kotami krótkowłosymi, ponieważ ich sierść jest mniej podatna na reakcje alergiczne. 

Jakie są najlepsze rasy kotów dla alergologa?

Istnieje wiele różnych typów kotów, które byłyby wspaniałymi zwierzętami domowymi dla alergików. Istnieje jednak kilka ras, które wydają się być szczególnie dobrze przystosowane do potrzeb alergików. Pierwszą rasą, która przychodzi na myśl jest kot sfinks. Koty rasy sfinks nie mają w ogóle sierści, więc nie zrzucają jej. To sprawia, że są one szczególnie dobre dla alergików. Koty rasy sfinks są również bardzo czułe i łatwe w pielęgnacji, ponieważ wymagają minimalnej pielęgnacji. Innym dobrym wyborem dla alergików jest kot rosyjski niebieski. Koty niebieskie są bardzo łagodne i świetnie nadają się na kolana. Są również bardzo ciche, co jest dobre dla alergików, którzy mogą być wrażliwi na głośne dźwięki.

Dodaj komentarz